MOKESČIŲ GRĄŽINIMAS

Janikės kelionės“ ir RT Tax nuo 2012 metų padeda žmonėms, dirbusiems užsienio valstybėse, susigrąžinti pajamų mokesčius!!!

Kas yra pajamų mokesčių grąžinimas?
Kiekvienas asmuo dirbantis užsienyje gauna pajamas ir nuo gaunamų pajamų moka pajamų mokesčius. Pasibaigus finansiniams metams (pvz. Didžiojoje Britanijoje – balandžio 5d., Olandijoje – gruodžio 31d.) arba baigus darbą ir išvykus iš šalies, darbuotojas privalo pateikti pajamų ir mokesčių deklaraciją („Tax Return“) užsienio valstybinėms mokesčių institucijoms. Po deklaracijos pateikimo, užsienio šalies valstybinės mokesčių institucijos darbuotojai peržiūri asmens pateiktus duomenis ir paskaičiuoja kiek pajamų mokesčių buvo permokėta. Jei mokesčiai buvo permokėti – asmeniui yra išmokamos lėšos, kurios ir yra vadinamos „mokesčių grąžinimas“ („Tax Refund“).

Kiek laiko trunka mokesčių grąžinimas?
Mokesčių grąžinimas trunka apie 2-3 mėnesius nuo deklaracijos pateikimo. Mokesčių grąžinimo terminas taip pat priklauso, nuo to, kokiu būdu teikiate deklaraciją: asmeniškai ar naudojatės specialistų pagalba. Mūsų duomenimis, naudojantis specialistų pagalba mokesčius galima atgauti greičiau.

Kokių dokumentų reikia mokesčių grąžinimui?
Dažniausiai užsienio mokesčių institucijos reikalauja šių dokumentų:* paso arba asmens tapatybės kortelės kopijos;* dokumento apie uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius iš kiekvienos darbovietės, kurioje dirbote užsienyje. Tai gali būti paskutinės savaitės arba paskutinio mėnesio algalapiai arba darbdavio išduotas dokumentas (pvz. Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje – P-45/P-60 forma, Olandijoje – „Jaaropgave“ forma ir t.t.)* užsienio šalies socialinio draudimo numerio* darboviečių, kuriose dirbote, pavadinimo ir adreso. Daugiau apie reikalingus dokumentus sužinosite mūsų kelionių agentūroje.

Ar mokesčių grąžinimas yra legalus procesas?
Taip. Pagal užsienio šalyse galiojančius įstatymus pajamų ir mokesčių deklaraciją turi pateikti visi, o mokesčių grąžinimas yra deklaracijos pateikimo proceso dalis.

Ar galima susigrąžinti visus užsienyje sumokėtus mokesčius?
Ir taip ir ne. Priklauso nuo to, kiek laiko dirbote užsienyje, kiek uždirbote pajamų, kurioje šalyje dirbote ir t.t. Vidutinė grąžinamų mokesčių suma yra 400 eurų.

Ar susigrąžinus mokesčius galėsiu vėl legaliai dirbti užsienyje?
Taip. Mokesčių grąžinimas legalus ir natūralus procesas ir tikrai neturi jokios įtakos Jūsų įsidarbinimo galimybėms užsienyje.

Ar susigrąžinus mokesčius galėsiu pretenduoti į užsienio šalies senatvės pašalpą/pensiją?
Taip, galėsite pretenduoti į senatvės pensiją, jei išdirbsite užsienio valstybėje įstatymu numatytą laiką ir atliksite kitus reikalavimus. Mokesčių grąžinimas niekaip nesusijęs su senatvės pensija.Yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galima tik pajamų mokesčių permokas. Todėl socialinėms garantijoms – senatvės pensijai ar pašalpoms niekas negresia. Pajamų mokesčių grąžinimas neturi nieko bendra su socialinėmis išmokomis bei garantijomis.